Obeležen 13. novembar, dan jedinice 1. Centra za obuku

Prigodnom svečanošću u kasarni “Aerodrom”, juče je obeležen 13. novembar, dan jedinice 1. Centra za obuku.

Ovaj datum se obeležava u znak sećanja na dva značajna datuma i to: na 13. novembar 2006. godine kada je formiran Centar i 13. novembar 1918. godine kada je nakon proboja Solunskog fronta, u Sombor ušla prethodnica Vojske Kraljevine Srbije. Proslavi u kasarni “Aerodromom” su prisustvovali brojni gosti iz društvenog, ekonomskog i političkog života, predstavnici grada Sombora i opština Apatin, Kula i Odžaci. Čestitajući praznik, zamenik komandanta Prvog centra za obuku, potpukovnik Ivan Orbović istakao je da postignutim rezultatima u realizaciji brojnih zadataka, posebno u obuci vojnika na dobrovoljnom služenju vojnog roka, Prvi centar značajno doprinosi izgradnji operativne sposobnosti Vojske Srbije, naročito Bačke brigade. U sklopu svečanosti, uručena su priznanja i zahvalnice najzaslužnijim pripadnicima ove jedinice, kao i subjektima koji su pomogli njen rad. Srednja tehnička škola “Mihajlo Pupin” – Kula, dobila je Zahvalnicu za uspešnu saradnju, a priznanje je primio direktor škole Milovančev Miroslav, dipl. inž. elektrotehnike svečanosti su prisustvovali i kolege naše škole Radičev Matija i Marjan Ivanov.