КONKURS      ZА   IZBOR   DIREKTORA

Raspisan je konkurs za izbor direktora STŠ ''Mihajlo Pupin'' Kula, na period od četiri godine. Rok za prijavljivanje je  15 dana: od 6.03. do 21.03.2019. godine..

Званични текст конкурса можете преузети кликом на ЛИНК

SUSRET SA PESNIKOM U PODNE

Blagoje Baković, pesnik iz Vrbasa, gostovao je 21. februara 2018. godine u Srednjoj tehničkoj školi "Mihajlo Pupin" u Kuli povodom Međunarodnog dana maternjeg jezika.

Susret sa pesnikom

Učenici, profesori i naši sugrađani imali su priliku da uživaju u kazivanju stihova ovog našeg poznatog pesnika čija su dela ovenčana nizom domaćih i međunarodnih nagrada. Uvodnu reč o stvaralaštvu Blagoja Bakovića dao je Vesko Bojić, profesor sociologije, a nakon kazivanja stihova posetioci su imali priliku da razgovaraju sa piscem. Susret sa pesnikom počeo je simbolično u pet minuta do dvanaest sati kako bi se skrenula pažnja na ugroženost maternjeg jezika, a organizator susreta bila je Biblioteka STŠ "Mihajlo Pupin".