Profesor Marjan Lj. Ivanov dobitnik Svetosavske nagrade

Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja dodelilo je tradicionalne Svetosavske nagrade za doprinos obrazovanju.

Za doprinos obrazovanju Svetosavsku nagradu je dobio Marjan Lj. Ivanov, nastavnik elektro grupe predmeta u Srednjoj tehničkoj školi „Mihajlo Pupin“, Kula. Autor više udžbenika i stručnih radova u domaćim i stranim časopisima iz oblasti energetske efikasnosti i obnovljivih izvora energije, predavač u projektima u okviru energetskih i poslovnih foruma. Istaknuto mesto u Zajednici elektrotehničkih škola Srbije - predsednik Aktiva Novi Sad, predsednik Upravnog odbora Društva za obnovljive izvore energije STŠ "Mihajlo Pupin" - Kula. Kao istaknuti nastavnik stekao je zvanje samostalnog pedagoškog savetnika. Rešenjem Ministra Prosvete izabran je za savetnika - spoljnog saradnika za grupu tehničkih predmeta pri Ministarstvu prosvete, nauke i tehnološkog razvoja - Školska uprava Sombor.

Nagradu je uručio ministar Mladen Šarčević.

Više o tome možete pročitati na zvaničnom sajtu sajtu Ministarstva OVDE.

Još slika možete pogledati ako kliknete na sliku dole: