Poseta TV Vojvodina našoj školi

Ja biram - 25.11.2018.

Elektrotehničar obnovljivih izvora energije

Srednja Tehnička škola „Mihajlo Pupin" u Kuli je prva škola u Vojvodini koja je upisala obrazovni profil: elektrotehničar obnovljivih izvora energije. Ovo zanimanje je posebno atraktivno i aktuelno za privredu jer su nakon završene srednje škole učenici osposobljeni da vrše kompletnu montažu elemenata iz obnovljivih izvora energije: fotonaponskih sistema, vetrosistema, hidro i postrojenja na biomasu.

Više o tome ako kliknete na na zvaniču stranicu TV Vojvodine (klikni na LINK):