SUSRET SA PESNIKOM U PODNE

Blagoje Baković, pesnik iz Vrbasa, gostovao je 21. februara 2018. godine u Srednjoj tehničkoj školi "Mihajlo Pupin" u Kuli povodom Međunarodnog dana maternjeg jezika.

Susret sa pesnikom

Učenici, profesori i naši sugrađani imali su priliku da uživaju u kazivanju stihova ovog našeg poznatog pesnika čija su dela ovenčana nizom domaćih i međunarodnih nagrada. Uvodnu reč o stvaralaštvu Blagoja Bakovića dao je Vesko Bojić, profesor sociologije, a nakon kazivanja stihova posetioci su imali priliku da razgovaraju sa piscem. Susret sa pesnikom počeo je simbolično u pet minuta do dvanaest sati kako bi se skrenula pažnja na ugroženost maternjeg jezika, a organizator susreta bila je Biblioteka STŠ "Mihajlo Pupin".